K2 – łagodna odmiana marihuany

Są takie odmiany marihuany, które mogą poszczycić się stężeniem THC na poziomie prawie 30%. Pojawiają się one na najwyższych lokatach w rankingach najmocniejszych szczepów i są wyjątkowo lubiane przez miłośników konopi. K2 do nich nie należy, jednak na brak zainteresowania narzekać nie może. Poznajcie jedną z łagodniejszych odmian marihuany.

Niewielka zawartość psychoaktywnego tetrahydrokannabinolu, krótki okres kwitnienia i przyjemna słodycz – tyle w skrócie o K2 możemy powiedzieć. Szczep ten nie jest wykorzystywany w medycynie, nie zdobywa również nagród w konkursach, mimo to wielu pasjonatom konopi, bez wątpienia, się spodoba.

Genetyka K2

K2 pochodzi z Holandii, a wyselekcjonował ją Homegrown Fantaseeds. Powstała z połączenia Hindukush oraz White Widow. Odziedziczyła sporo cech po swoich przodkach. 50% jej genów stanowi Cannabis Sativa, pozostałą połowę Cannabis Indica.

K2 to łagodna odmiana o niewielkim stężeniu THC – na poziomie mniej więcej 10%.

K2 okiem growera

Hybryda ta nie sprawia większych problemów podczas uprawy. Jej niewątpliwą zaletą jest krótki okres kwitnienia – od 40 do 60 dni. Po tym czasie osiąga mniej więcej półtora metra wysokości i daje około 250-300 gramów plonu na metr kwadratowy. K2 przeznaczona jest głównie na uprawę Indoor. Charakteryzuje się regularnym kształtem i niewielkimi liśćmi.

Słodka K2

Zarówno aromat, jak i smak tej odmiany oceniany jest jako przyjemnie słodki. Z działaniem jest w zasadzie podobnie. Nieduża zawartość THC zapewnia łagodny haj, zmusza do refleksji i delikatnie obciąża ciało. Jej walory docenią zwłaszcza początkujący miłośnicy konopi, ale dla wprawionego pasjonata również może być ciekawym doświadczeniem.

Prawo: W Polsce zabronione jest palenie i uprawa konopi indyjskich! Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii nasiona konopi indyjskich nie są ani narkotykiem (tzn. żadną z substancji wyszczególnionych w załącznikach do Ustawy), ani prekursorem, co oznacza, ze nie są objęte szczególnymi zasadami dotyczącymi posiadania, handlu. Dlatego też, legalne jest kupno, posiadanie i kolekcjonowanie nasion marihuany (konopi). Jednak kiełkowanie, uprawa, nawet samo przygotowanie pod uprawę jest nielegalne w świetle prawa (art.45 /i nast./ p.3. i 4. Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z 29 lipca 2005 z późn. zmianami).