Leczenie nowotworów przy udziale oleju konopnego

Czym jest olej konopny?

Olej konopny pozyskiwany jest z konopi. Zawiera wiele cennych właściwości, które pomagają w leczeniu różnorodnych schorzeń. Mimo że wiele osób nadal podchodzi nieufnie do tego preparatu, przyrównując go do działania popularnego narkotyku, to tak naprawdę jego działanie jest zupełnie inne i w pełni bezpieczne dla organizmu. Zażywanie oleju konopne pomaga między innemu w walce z rakiem.

Jakiego typu nowotwory może leczyć olej konopny?

Składniki oleju konopnego, w szczególności związki chemiczne zwane kannabinoidami, mogą hamować rozwój komórek nowotworowych. Wśród rodzajów nowotworów, które olej konopny pomaga zwalczać, wymienia się najczęściej raka mózgu, jamy ustnej, płuc oraz piersi, chociaż lista zapewne jest o wiele dłuższa.

Czemu tak skuteczna metoda leczenia jest wciąż mało spopularyzowana?

Olej konopny nadal często kojarzy się z substancjami, których powinno się wystrzegać, ponieważ działają negatywnie na organizm oraz uzależniają. Nic bardziej mylnego. Ekstrakt uzyskiwany z konopi jest bezpieczny dla organizmu oraz zawiera wiele zdrowotnych właściwości.

Jak przyjmować olej konopny?

W przypadku wykorzystania oleju przy leczeniu nowotworu reguły przyjmowania preparatu powinien jasno i dokładnie określić lekarz, który opiekuje się danym pacjentem. Należy jednak pamiętać, że podstawową zasadą przyjmowania oleju konopnego jest stosowanie go jedynie w zimnej formie, czyli najlepiej bezpośrednio na ostygnięte potrawy. Oleju zdecydowanie nie można używać jako środek do smażenia czy gotowania.