Lecznicze właściwości Brains Damage

Odmiana ta w pierwszej kolejności przyciąga intrygującą, przewrotną nazwą. Brains Damage to ściśle medyczny szczep marihuany, który absolutnie nie uszkadza mózgu, a wywiera na niego leczniczy wpływ. Zawdzięcza to sporej zawartości drogocennych substancji. Konopie, przez wielu niedoceniane, mają w sobie bowiem prawdziwą moc.

Ta odmiana marihuany zasługuje na uwagę z wielu względów. Mimo że nie ma na swoim koncie żadnych nagród w konkursach, może się poszczycić sporym zainteresowaniem i pozytywnymi opiniami wytrawnych miłośników konopi. Brains Damage została wyselekcjonowana przez KC Brains, a pochodzi z europejskiej stolicy konopi – Holandii.

Genetyka Brains Damage

Wśród przodków tej odmiany wymienić należy Hawai 93, KC 36, Acapulco oraz Mango 2001. To niezwykłe połączenie wyjątkowych aromatów i działań. Brains Damage to w przeważającej części Sativa. Nie brakuje w niej również genów indyjki. Zawiera mniej więcej 17% THC. Jest szczepem medycznym o udowodnionym działaniu leczniczym.

Bogate plony Brains Damage

Brains Damage zaskakuje jakością i ilością plonów. Mimo niespecjalnie dużych rozmiarów (zwykle osiąga około półtora metra wysokości) zapewnia obfite zbiory – często przekraczające nawet 600 gramów na metr kwadratowy. To nieczęste zjawisko. Czas kwitnienia tej odmiany to 9-10 tygodni. Roślina ta jest stabilna i silna. Ma intensywnie zieloną barwę, a jej liście są długie, bardzo wąskie i połyskujące.

Lecznicze efekty Brains Damage

Aromat tej odmiany jest wyjątkowo świeży. W smaku również wyczujemy tę świeżość z lekkimi, owocowymi nutami. Wytrawnym miłośnikom konopi nie umknie woń i posmak haszu. Brains Damage to odmiana medyczna – świetnie relaksuje, ale również pobudza zmysły. Polecana jest osobom cierpiącym na depresję, nerwicę i bezsenność.

W Polsce zabronione jest palenie i uprawa konopi indyjskich! Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii nasiona konopi indyjskich nie są ani narkotykiem (tzn. żadną z substancji wyszczególnionych w załącznikach do Ustawy), ani prekursorem, co oznacza, ze nie są objęte szczególnymi zasadami dotyczącymi posiadania, handlu. Dlatego też, legalne jest kupno, posiadanie i kolekcjonowanie nasion marihuany (konopi). Jednak kiełkowanie, uprawa, nawet samo przygotowanie pod uprawę jest nielegalne w świetle prawa (art.45 /i nast./ p.3. i 4. Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z 29 lipca 2005 z późn. zmianami).