Lecznicze właściwości Medical Mass

Marihuanę w celach leczniczych stosowano już tysiące lat temu. Na przestrzeni wieków roślina ta zyskiwała zarówno wierne rzesze fanów, jak i totalnych przeciwników. Dziś konopie wracają do łask, zwłaszcza medyczne odmiany cieszą się coraz większą popularnością. Do nich należy między innymi Medical Mass.

Dla jednych to tylko dziwnie brzmiące nazwy i uzależniające, szkodliwe substancje, dla innych drogocenne antidotum na różnorodne dolegliwości. Medyczna marihuana to lek na miarę XXI wieku. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Tym razem na tapetę bierzemy silną odmianę o medycznym zastosowaniu – Medical Mass.

Genetyka Medical Mass

Medical Mass to połączenie Medical Madre i Critical. Łączy w sobie cechy wielu znanych i cenionych ze względu na lecznicze działanie odmian, takich jak Critical Mass czy Royal Medic. Medical Mass to w 60% Indica, a w 40% Sativa.

Odmiana ta zawiera nieduże stężenie psychoaktywnego kannabinoidu THC – około 10%. W zamian oferuje wysoką zawartość kannabidiolu – CBD, znanego ze swych leczniczych właściwości. Medical Mass to stricte medyczna odmiana.

Dobre zbiory, szybkie kwitnienie

Medical Mass sprawdza się zarówno w warunkach outdoor, jak i indoor. W pierwszym przypadku wyrasta nawet na 150 cm, w drugim nie osiąga więcej niż 100 cm wysokości. Nie potrzebuje dużej przestrzeni i to jej niewątpliwa zaleta. Zapewnia jednak satysfakcjonujące pod względem ilościowym i jakościowym zbiory. Medical Mass docenią początkujący i doświadczeni plantatorzy.

Odmiana ta ma dość krótki okres kwitnienia, jak na szczep medyczny. Wynosi on od 7 do 8 tygodni. Im później zbierana, tym może poszczycić się większą zawartością CBD. Smakiem i zapachem odmiana ta przywodzi na myśl przyjemną słodycz miodu.

Medical Mass dla chorych

Niewielka zawartość THC i spore stężenie CBD sprawia, że Medical Mass wykazuje silne działanie lecznicze. Przede wszystkim doskonale uśmierza ból, nie wywołując przy tym psychicznego odurzenia. Medical Mass działa relaksująco, pomaga osobom cierpiącym na bezsenność, nerwicę i skarżącym się na różnego rodzaju lęki.

W Polsce zabronione jest palenie i uprawa konopi indyjskich! Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii nasiona konopi indyjskich nie są ani narkotykiem (tzn. żadną z substancji wyszczególnionych w załącznikach do Ustawy), ani prekursorem, co oznacza, ze nie są objęte szczególnymi zasadami dotyczącymi