Big Bud, czyli zachwycające plony

Każdy, kto miał okazję zetknąć się z tą odmianą pod kątem jej uprawy, doskonale wie, jak wielkimi zbiorami potrafi obdarzyć hodowcę. Ci, którzy mieli szansę jej spróbować, na pewno chętnie do niej wracają. Przed państwem Big Bud.

Odmianę tę zaliczymy do grupy rekreacyjnych szczepów marihuany. Nie jest to ściśle medyczna hybryda, ale wykazuje sporo leczniczych właściwości. Ma również wiele innych zalet, których nie sposób pominąć. W naszym zestawieniu przyszedł czas na Big Bud.

Historia odmiany

Historia Big Bud jest wyjątkowo długa. Jej pierwsze wersje były wielokrotnie hybrydyzowane i ulepszane dla uzyskania jak najlepszych efektów. Wśród jej najważniejszych genów należy wymienić Afghani, Northern Lights i Skunka. Big Bud to w 85% indyjka, pozostałe 15% stanowią geny Cannabis Sativa. Co istotne, w 1989 roku Big Bud została zwyciężczynią prestiżowego konkursu Cannabis Cup.

Big Bud zawiera średnie stężenie THC, na poziomie 13-15% i niewielką zawartość CBD. Wykazuje jednak szereg właściwości, wartych uwagi.

Szybka i wdzięczna Big Bud

Odmiana ta słynie przede wszystkim z olbrzymich plonów. Może być uprawiana zarówno Indoor, jak i Outdoor. Wymaga jednak słonecznego, ciepłego klimatu. Wyrasta na około 130 cm, a jej czas kwitnienia wynosi maksymalnie 8 tygodni. Można go skrócić przy zachowaniu odpowiednich warunków. Big Bud dobrze się sprawdza w rożnorodnych technikach uprawy.

Odmiana ta ma jeden główny szczyt i niewiele rozgałęzień. Pokrywa się sporą ilością żywicy.

Wszechstronne działanie Big Bud

Hybryda ta przyciąga zapachem już na etapie kwitnienia. Ma słodko-owocowy aromat z wyraźną pikantną nutą. Big Bud wykazuje szereg właściwości leczniczych, mimo iż nie jest stricte medyczną odmianą. Głęboko relaksuje i odpręża, świetnie zwalcza problemy z bezsennością. Wprowadza w euforyczny nastrój. Działa przeciwbólowo i pobudza apetyt.

W Polsce zabronione jest palenie i uprawa konopi indyjskich! Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii nasiona konopi indyjskich nie są ani narkotykiem (tzn. żadną z substancji wyszczególnionych w załącznikach do Ustawy), ani prekursorem, co oznacza, ze nie są objęte szczególnymi zasadami dotyczącymi posiadania, handlu. Dlatego też, legalne jest kupno, posiadanie i kolekcjonowanie nasion marihuany (konopi). Jednak kiełkowanie, uprawa, nawet samo przygotowanie pod uprawę jest nielegalne w świetle prawa (art.45 /i nast./ p.3. i 4. Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z 29 lipca 2005 z późn. zmianami).